Pohádka o kouzelném autě (4. ochutnávka)

Děti nastoupily do auta, které se vzneslo a pak se ponořilo do řeky. Plavalo přímo k velké hromadě odpadu. Tam se otočilo, aby mohlo najet k haraburdí, které bylo třeba naložit.

Vzápětí se auto otřáslo a otevřel se mu kufr. Vysunula se z něj dlouhá chapadla připomínající obrovskou chobotnici. K nim byla připevněna pevná síť, kterou Markovo super auto začalo omotávat kolem hromady odpadu. Zanedlouho bylo všechno haraburdí z řeky pevně uvězněné v síti.

Z reproduktoru se ozval hlas: „Milí pasažéři, prosím, omluvte nepohodlí způsobené náklonem vozidla v důsledku extrémní hmotnosti nákladu.“

Autíčko se odpoutalo od dna řeky. Když vyletělo z vody, připomínalo vzepnutého koně, protože jeho zadní část byla zatížená obrovskou sítí naplněnou odpadem z řeky. Do továrny na zpracování a likvidaci odpadů se dostali bez problémů. Náklad tam vyložili.

 

Vypravěč, kreslíř a autor pohádkových e-booků Danielovy pohádky, Duhová víla a Pohádkářská příručka aneb Jak pohádkář Jarda přišel na svět. Objevte pohádky pro Vaše děti, pohádky pro celou Vaši rodinu…Jardův příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.