Na jahodách

Letní prázdniny jsou magický čas, který mají rády snad všechny děti. Po skončení školního roku jim odpadnou starosti s učením a děti mají celé dny jenom pro sebe. Venku vládne léto a svět je aréna, kde mohou děti objevovat mnohá tajemství.

Pro Daniela mělo toto období ještě jeden zvláštní půvab: začátkem letních prázdnin totiž na okolních stráních dozrávaly jahody. Chlapec měl rád bohatou chuť lesních jahod, a tak se v období, kdy dozrávaly, rád toulal po kvetoucích mýtinách a hledal jahody ukryté v trávě.

Chlapec došel na velkou louku pod lesem. Pomalu procházel mezi lučními květy a hledal červené jahůdky ukrývající se hluboko v trávě. Sluníčko ho teple laskalo.

 

 

„No teda!“ zaradoval se hlasitě Daniel u šípkového keře, pod kterým se červenala celá kolonie lesních jahůdek.

„Ale, kohopak to tu máme?“ ozval se laskavý hlas za Danielovými zády. „Koukám, že sis vyšel na jahody. To je dobře. Jahůdky jsou chutné a taky zdravé. Obsahují spoustu vitamínů…“

Chlapec se otočil a uviděl starou paní, sousedku, která bydlela nedaleko jejich domu.

„Dobrý den,“ pozdravil Daniel a usmál se na stařenku.

„Ano, Danieli, dobře děláš,“ pokračovala babička. „Taky jsem chodívala sbírat jahody, když jsem byla ještě mladá. Ale to už je dávno. Teď už jsem stará, na jahody nechodím. Nemohu na nohy, záda mě bolí a dávno už nejsem tak pružná jako za mlada…“

Stará paní si dál mluvila sama pro sebe. Prošla kolem Daniela a pokračovala směrem k lesu. V ruce nesla velkou igelitku. Daniel se divil, proč tahá těžkou tašku do lesa, ale rychle na to zapomněl a dál se věnoval sběru jahod.

Čas utíkal rychle. Ani se chlapec nenadál a ocitl se na kraji lesa. Sedl si do trávy a podíval se do údolí. Na protější stráni uviděl pasoucí se ovečky. Zvonečky jim vesele zvonily. Rád poslouchal zvuk ovčích zvonků. Jejich zvonivý hlas se nesl dolinou a dodával koncertu lučního hmyzu neopakovatelnou atmosféru.

Oblohu proťal blesk. Zablýsklo se. Daniel se podíval vzhůru. Snad nepřichází bouřka?

Ochutnávka e-booku Danielovy pohádky

Vypravěč, kreslíř a autor pohádkových e-booků Danielovy pohádky, Duhová víla a Pohádkářská příručka aneb Jak pohádkář Jarda přišel na svět. Objevte pohádky pro Vaše děti, pohádky pro celou Vaši rodinu…Jardův příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.