Duhová víla (3. ochutnávka pohádky)

Uvnitř jeskyně bylo vidět zářivou bytost oděnou do nádherných duhových šatů. Byla to duhová víla, kterou hledal. Daniel jí zamával a naznačil jí, aby si nastoupila k němu. Víla poslechla a vstoupila do bubliny.

„Jmenuji se Daniel a přišel jsem tě zachránit,“ představil se víle.

„Já jsem duhová víla Janka,“ odpověděla víla. „Pospěšme si, protože jezerní příšera se každou chvilku vrátí a mohla by tě sežrat…“

Bublina se vznesla nahoru zpět k vodní hladině. Vtom se z temnoty vodního světa vynořila obrovitá zubatá tlama.

Příšera zjistila, že jí utíká vzácný vězeň a chtěla uprchlíky zastavit. Ale její čelisti sklaply naprázdno. Kouzelná bublina poskočila a oba pasažéři vyskočili v následující chvíli na břeh jezera.

Hned za nimi vyletěla z jezera strašlivá příšera. Chtěla skočit na břeh, aby na ně zaútočila. Daniel si vzpomněl na kouzelný proutek, který mu dali pulci. Švihl jím a potvoru zasáhl do krku. Vzduch proťalo hrozivé zasyčení. Příšera jako podťatá spadla zpátky do jezera a už se nevynořila.

Vypravěč, kreslíř a autor pohádkových e-booků Danielovy pohádky, Duhová víla a Pohádkářská příručka aneb Jak pohádkář Jarda přišel na svět. Objevte pohádky pro Vaše děti, pohádky pro celou Vaši rodinu…Jardův příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.